گرجی وب

تفاوت سایت شرکتی و فروشگاهی

مقایسه سایت شرکتی و فروشگاهی

تفاوت سایت شرکتی و فروشگاهی

سایت‌های شرکتی

سایت‌های شرکتی عموما به معرفی برند و نمونه محصولات و خدمات استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه هدف سایت‌های شرکتی فروش محصول نیست، بنابراین اتصال به درگاه بانکی جز امکاناتشان نیست. صفحات سایت‌های شرکتی شامل صفحه اصلی، صفحه خدمات و محصولات، صفحه نمونه کارها، صفحه گالری وصفحه درباره ما می‌باشد که رزومه شرکت در آن قرار می‌گیرد. به صورت کلی می‌توان گفت سایت شرکتی برای معرفی یک برند ایجاد می‌شود تا افراد بتوانند با سرچ در موتورهای جست‌وجو با شرکت آشنا شوند. ایجاد سایت برای شرکت‎‌ها از جهت در دسترس مشتریان بیشتری بودن و ارائه محصولات به مشتریان در 24 ساعت شبانه‌روز، بسیار به صرفه ‌می‌باشد. پس از طراحی سایت شرکتی لازم است سئو سایت توسط یک کارشناس سئو انجام شود تا رتبه سایت در موتورهای جست و جو ارتقا یابد. هدف از سئو سایت شرکتی ارتقای شهرت برند در فضای آنلاین است. توجه داشته باشید که سئو سایت شرکتی، کاری است مداوم و همیشگی. تعرفه طراحی سایت شرکتی به عوامل مختلفی بستگی دارد و مقدار ثابتی نیست.

سایت‌های فروشگاهی

سایت‌های فروشگاهی با هدف تجاری کامل‌ترین نوع سایت می‌باشند که به غیر از صفحاتی مانند گالری محصولات و خدمات، درباره ما و تماس با ما به درگاه بانکی متصل هستند و امکان خرید محصولات را به کاربران می‌دهند. امنیت و در وهله دوم جذابیت یک سایت فروشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اعتماد کاربران برای خرید آنلاین از سایت باید جلب شود. سایت‌های فروشگاهی معمولا دارای سبد خرید هستند و امکاناتی برای پردازش سفارش مشتریان دارند. علاوه بر این پشتیبانی آنلاین برای سایت‌های فروشگاهی به منظور رفع ابهامات و جلب اعتماد مشتری الزامیست. بنابراین معمولا این سایت‌ها دارای آسامانه گفت‌و گوی آنلاین یا واتساپ هستند. هزینه طراحی سایت فروشگاهی معمولا ثابت نیست و بستگی به سفارش و درخواست‌های مشتری دارد. سئو سایت‌های فروشگاهی برای موتورهای جستجو به دلیل اینکه باید صدها و یا هزاران محصول در دسته‌های مختلف بهینه‌سازی شوند چالش برانگیز است. از این رو سئو سایت فروشگاهی نیز فرآیندی مستمر و طولانی است و تنها به وسیله افراد متخصص باید انجام شود.

گاهی  افراد از تفاوت سایت شرکتی و فروشگاهی مطمئن نیستند که به سایت شرکتی نیاز دارند یا سایت فروشگاهی و تعریف دقیق و درستی از سایت خود ندارند. در این صورت می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان گرجی وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی