گرجی وب

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید طراحی سایت شرکتی برای شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای متعدد چقدر می‌توانند به صورت گسترده‌تری خدمات و محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند و ارائه دهند؟

یا اینکه چگونه به صورت غیرحضوری می‌توان به نتیجه کار، دستاوردها یا رزومه شرکت دسترسی پیدا کرد و اطلاعات راجب آن کسب کرد؟

طراحی سایت شرکتی، بیشتر در قالب مقاله‌ای می‌باشد که هدف اصلی، ارائه رزومه کاری شرکت به مشتری و در نتیجه ارائه خدمات و نمونه کار به آن‌هاست.

یک وب‌سایت شرکتی صرفاً به تبلیغ یا بازاریابی نمی‌پردازد، بلکه بیشتر بر عملکرد کسب‌وکار، دستاوردهای شرکت، رزومه کاری مجموعه یا کارکنان تأکید می‌کند.

مراحل اصلی طراحی وبسایت:

  • شروع کار با یک هدف: سؤالی که طراح سایت باید از خود بپرسید این است که افراد به چه دلیل از سایت شما دیدن می‌کنند؟ یا شرکت شما چگونه می‌تواند به آن‌ها کمک کند؟ همان‌طور که شروع هر کاری در ابتدا نیاز به یک هدف اصلی دارد، برای طراحی سایت هم نیاز به هدفی داریم که این هدف باید به‌طوری باشد که مشتری را به سمت خواسته خودش سوق دهد و بتواند راه حلی برای مشکل یا خواسته خود بیابد.
  • کشف: طراح سایت باید نیاز مشتری را کشف کرده و تحلیل و بررسی کند سپس خلاصه‌ای از طراحی آماده کند.
  • Wire framing(وایرفریمینگ): یکی از مهم‌ترین مرحله توسعه وب‌سایت Wire framing می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانیم بدون دردسر تک‌تک عناصری که در صفحات قرار می‌گیرد را از ابتدا مشخص کنیم.
  • درک بهتر مشتریان: هنگامی‌که تمایلات و مشکلات مشتری را درک کنیم و راه حلی برای آن‌ها در طراحی ایجاد کنیم باعث ایجاد انگیزه و رضایت در مشتری می‌شود.
  • انتخاب بهترین زبان برنامه‌نویسی: شاید این سؤال پیش بیاید که آیا زبانه‌ای برنامه‌نویسی که از آن برای طراحی سایت استفاده می‌کنیم تأثیری در بازخورد سایت‌های شرکتی دارد؟ یا بهترین زبان برای وب‌سایت‌های شرکتی چیست؟ باید بگویم که انتخاب درست زبان برنامه‌نویسی می‌تواند ارزش شرکت شما را بالا ببرد. به طور مثال سایت‌های شرکتی به دلیل اینکه معمولاً سالانه بروز رسانی خدمات و محصولات و… را دارند در نتیجه در قسمت سایت‌های استاتیک قرار می‌گیرند. در نتیجه، سایت‌های استاتیک و زبانه‌ای برنامه‌نویسی که در این دسته قرار دارند انتخاب مناسبی برای وب‌سایت‌های شرکتی هستند.
  • بهینه‌سازی: از آنجایی که سایت‌های شرکتی برای موتورهای جستجو از اهمیت بالا برخوردار است و باعث ارتقا و بازدهی و بازدید بالای وب‌سایت می‌شود در نتیجه سئو و بهینه‌سازی سایت اهمیت به سزایی دارد.
  • راه‌اندازی وب‌سایت: درنهایت با توجه به گفته‌های فوق، وب‌سایت آماده راه‌اندازی می‌باشد اما سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا وب‌سایت‌های شرکتی، مختص به مشتریان و مصرف‌کنندگان می‌باشد؟

از آنجایی که در سایت‌های شرکتی مشتریان ابزاری هستند که ارزش و دستاوردهای شرکت را به سهامداران و سرمایه‌گذاران نشان می‌دهند، در نتیجه صرفاً مختص به مشتری نمی‌باشد.

با توجه به مطالب فوق و با توجه به ایجاد کسب‌وکار در فضای آنلاین می‌توانیم سایت‌های مختلف از جمله سایت شرکتی، وب‌سایت‌هایی را طراحی کنیم که در کنار صرف هزینه کمتر و جلوگیری از اتلاف وقت، رونق بی سابقه‌ای به کسب‌وکار خود بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی