گرجی وب

طراحی وب‌سایت انعطاف‌پذیر چیست و چرا مهم است؟

طراحی وب‌سایت انعطاف‌پذیر

یک وب‌سایت  انعطاف‌پذیر (ریسپانسیو)، وب‌سایتی است با طرحی آسان که متناسب با اندازه‌های مختلف صفحه تنظیم می‌شود. طراحی ریسپانسیو وب‌سایت، با توجه به دستگاه موردنظر و میزان تغییر اندازه آن طراحی می‌شود که آیا مانیتور رومیزی، لپ‌تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت است تا تغییر اندازه به‌صورت دستی انجام نشود.

8 مزیت داشتن یک طراحی  وب‌سایت انعطاف‌پذیر:

1. سئو بهتر

یکی از بزرگ‌ترین مزایای داشتن یک طراحی  وب‌سایت انعطاف‌پذیر، بهبود رتبه‌بندی موتور جستجو است. 

2. تجربه بهتر برای کاربران

با استفاده از یک طراحی  وب‌سایت انعطاف‌پذیر، بازدیدکنندگان شما بدون توجه به اینکه از کدام دستگاه استفاده کرده‌اند، تجربه مثبتی داشته باشند. وقتی بازدیدکنندگان سایت شما متوجه می‌شوند که می‌توانند به همه منوها و دکمه‌ها دسترسی داشته باشند، بیشتر در سایت می‌مانند. ولی اگر مسیریابی برای آن‌ها دشوار باشد و مجبور شوند دائماً صفحه سایت را فشرده و بزرگنمایی کنند، زودتر از سایت خارج می‌شوند.

3. افزایش میزان ترافیک

 نزدیک به 79 درصد از کل ترافیک وب جهانی از طریق دستگاه‌های تلفن همراه هست. داشتن یک وب‌سایتی که به‌درستی در همه دستگاه‌های تلفن همراه ارائه می‌شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. با اجرای یک طراحی  وب‌سایت انعطاف‌پذیر، متوجه افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت و همچنین مدت‌زمانی که آن‌ها در وب‌سایت شما می‌گذرانند، می‌شوید.

4. بارگذاری سریع‌تر وب‌سایت

طبق آمار، افراد تمایل دارند وب‌سایت‌هایی را که کمتر از سه ثانیه طول می‌کشد تا بارگذاری محتوا انجام شود، استفاده کنند. 

تحقیقات نشان می‌دهد که میانگین نرخ تبدیل گوشی‌های هوشمند حدود 64 درصد بیشتر از نرخ تبدیل دسکتاپ است. ازآنجاکه بازدیدکنندگان شما زمان بیشتری را در وب‌سایت شما سپری می‌کنند، باعث اعتماد بیشتر و درنتیجه منجر به نرخ تبدیل بهتر و تأثیر مثبت بر سئو می‌شود.  

5. توسعه سریع‌تر وب‌سایت

برای توسعه سریع‌تر وب، از یک وب‌سایت انعطاف‌پذیر استفاده کنید که متناسب با تلفن همراه و صفحه دسکتاپ برای کاربران باشد تا نیازی نباشد که هرکدام جداگانه یک نسخه از وب‌سایت تهیه کند.

6. نگهداری آسان‌تر

داشتن یک وب‌سایت جداگانه برای دسکتاپ و موبایل نیاز به آزمایش و پشتیبانی اضافی دارد ولی با توسعه یک وب‌سایت انعطاف‌پذیر، تیم توسعه شما زمان کمتری را برای تعمیر و نگهداری صرف می‌کند و زمان بیشتری را برای تمرکز بر سایر کارهای مهم مانند بازاریابی و توسعه محصول یا محتوا خواهد داشت.

7. بدون محتوای تکراری

با ایجاد یک وب‌سایت انعطاف‌پذیر می‌توانید از تکراری بودن محتوا در دو نسخه از وب‌سایت خود و همچنین از پایین آمدن رتبه‌بندی سایتتان جلوگیری کنید.

8. اشتراک‌گذاری بیشتر در رسانه‌های اجتماعی

چند لینک اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی در سایت باعث می‌شود که بازدیدکنندگان سایت، لینک‌های اشتراک‌گذاری شده را به‌آسانی ملاحظه کنند؛ که این امر باعث می‌شود مخاطبان بیشتری از سایت شما دیدن کنند و درنتیجه رتبه‌بندی سایت شما را بالا می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی