گرجی وب

نحوه ی انتخاب بهترین نام دامنه (10 نکته و ابزار):

نحوه ی انتخاب بهترین نام دامنه (10 نکته و ابزار):

انتخاب نام مناسب برای دامنه وب سایت برای موفقیت شما بسیار مهم است. اگر نام دامنه را اشتباه انتخاب کرده اید، بسیار مهم است که از ابتدا بهترین نام  را انتخاب کنید. هنگام شروع کار، تهیه ایده های جذاب و نام تجاری با نام دامنه کاملا دشوار است.

در این مقاله، ما تمام ابزارها و نکات لازم برای به دست آوردن ایده های نام دامنه، انتخاب بهترین نام دامنه و ثبت دامنه جدید برای طراحی سایت را به اشتراک خواهیم گذاشت.

10 نکته برای انتخاب بهترین نام دامنه:

هنگام راه اندازی یک وبلاگ، انتخاب نام دامنه می تواند استرس آور باشد زیرا شما نمی خواهید اشتباه کنید. برای سهولت کار، یک چارچوب ساده ی 10  مرحله ای داریم که می توانید با استفاده از آن بهترین دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

1-با دات کام همراه باشید

2-از کلمات کلیدی در جستجوی نام دامنه خود استفاده کنید

3-نام دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید

4-تلفظ و هجی را آسان کنید

5-آن را منحصر به فرد و مارک دار نگه دارید

6-از خط فاصله در نام دامنه خودداری کنید

7-از دو حرفی بودن پرهیز کنید

8-جا برای گسترش بگذارید

9-درباره نام دامنه ی خود تحقیق کنید

10-برای ایده های هوشمندانه از مولدهای دامنه استفاده کنید

بیایید تک تک این نکات را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم.

1-با دات کام همراه باشید:

امروزه پسوندهای جدید با نام دامنه های زیادی در دسترس ما قرار دارند، از دامنه ی اصلی com،net و org گرفته تا پسوندهای طاقچه مانند pizza، photography و حتی blog.

ما همیشه انتخاب نام دامنه com را توصیه می کنیم. اگرچه یافتن نام های هوشمندانه وبلاگ با استفاده از برنامه های افزودنی جدید می تواند وسوسه انگیز باشد. com هنوز معتبر و معتبرترین پسوند نام دامنه است. پسوندهای دامنه جدیدتر مانند ninja یا photography می توانند غیر قابل اعتماد باشند.

دامنه های com نیز به یاد ماندنی ترین ها هستند. بسیاری از کاربران، به ویژه آنهایی که اهل فن نیستند، بدون اینکه به آن فکر کنند، به طور خودکار در انتهای هر دامنه “.com” را تایپ می کنند. اگر وب سایت شما چیزی مانند jane.photography است و کاربران شما به طور تصادفی jane.photography.com را تایپ  کنند، در انتها در یک صفحه خطا در وب سایت photography.com قرار می گیرند. هوشمندانه است که با چسبیدن به .com از این خطر جلوگیری کنید. ناگفته نماند، بیشتر صفحه کلید تلفن های هوشمند به طور خودکار دکمه .com را دارند.

2-از کلمات کلیدی در جستجوی نام دامنه ی خود استفاده کنید:

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامنه دارند. با استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه ی خود، به موتورهای جستجو می گویید وب سایت شما چیست. همراه با محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب، کلمات کلیدی موجود در دامنه شما می توانند به شما در رتبه بندی بالاتر در Google کمک کنند. یافتن دامنه مناسب با کلمات کلیدی، هدف بسیار دشواری است که قبلاً استفاده نشده باشد. شما باید خلاق باشید و کلمات کلیدی خود را با کلمات دیگر ترکیب کرده تا دامنه خود را برجسته تر کنید.

3- نام دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید:

در حالی که کلمات کلیدی مهم هستند، اما با طول دامنه زیاده روی نکنید. بهتر است یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی داشته باشید. توصیه می کنیم نام دامنه خود را زیر 15 کاراکتر نگه دارید. بخاطر سپردن دامنه های طولانی تر برای کاربران دشوارتر است. ناگفته نماند، کاربران همچنین مستعد به اشتباه تایپی با نام دامنه های طولانی تر هستند که می تواند منجر به از دست دادن ترافیک شود. به همین دلیل بهتر است طول دامنه خود را کوتاه نگه دارید.

4- تلفظ و هجی را آسان کنید:

شما باید بتوانید در هنگام صحبت و همچنین نوشتن نام دامنه ی خود را به راحتی به اشتراک بگذارید. هیچ وقت نمی دانید چه زمانی از شما خواسته می شود نام دامنه خود را شخصاً به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید از نام دامنه خود برای ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار استفاده کنید، قطعاً درک و هجی کردن آن برای هر شنونده ای آسان است.

5- آن را منحصر به فرد و مارک دار نگه دارید:

نام دامنه وبلاگ شما باید منحصر به فرد باشد، بنابراین می توانید در ذهن خوانندگان خود برجسته شوید. هوشمندانه است که در مورد سایر وبلاگهای موجود در سایت خود تحقیق کرده و بفهمید از چه نام دامنه ای استفاده می کنند. شما نمی خواهید به طور تصادفی از یک نام تجاری استفاده کنید یا متهم به کپی کردن بلاگر دیگری شوید. همچنین می توانید نام دامنه ای را انتخاب کنید که دارای مارک تجاری بیشتری باشد. نام دامنه های قابل اعتماد، منحصر به فرد، جذاب و به یاد ماندنی هستند. به عنوان مثال، “Amazon.com” نام بسیار تجاری تری نسبت به “BuyBooksOnline.com” است.

6- از خط فاصله در نام دامنه خودداری کنید:

هرگز یک نام دامنه با خط فاصله ایجاد نکنید. خط تیره می تواند نشانه دامنه ی هرزنامه ای باشد که شما نمی خواهید با آن مرتبط شوید. دامنه های خط تیره نیز مستعد اشتباه تایپی هستند. اگر یک نام دامنه را با خط فاصله انتخاب کنید چون دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده است، در صورت فراموش شدن تایپ خط، کاربران شما احتمالاً در سایت رقیب شما قرار می گیرند.

7-از دو حرفی بودن پرهیز کنید:

بهتر است از دامنه هایی با حروف دو برابر خودداری کنید، زیرا احتمال از دست دادن ترافیک، به دلیل اشتباه تایپی را افزایش می دهد. به عنوان مثال Presssetup.com، بیشتر در معرض اشتباه تایپی قرار دارد و باعث از دست رفتن ترافیک میشود. همچنین اجتناب از حروف دو برابر، تایپ دامنه شما را آسان تر و دارای مارک تجاری بیشتری می کند.

8-جا برای گسترش بگذارید:

انتخاب نام دامنه ای که مربوط به صنعت شما میباشد به شما ایده میدهد که وب سایت شما چیست؛ اما شما همچنین نمی خواهید گزینه های طولانی مدت خود را خیلی محدود کنید.

به عنوان مثال، یک گل فروشی ممکن است یک نام دامنه مانند orchidblog.com، اما در این دامنه که ممکن است بخواهند وبلاگ نویسی در مورد گلهای دیگر در کنار گل ارکیده را شروع کنند. در این صورت، دامنه ممکن است مانع از جذب خوانندگان علاقه مند به گلهای دیگر شود. انتقال صحیح سایت خود به دامنه جدید می تواند یک روند نا امید کننده باشد و اگر این کار را درست انجام ندهید باعث از دست دادن رتبه بندی در جستجو می شوید. به همین دلیل مهم است که از ابتدا نام دامنه انعطاف پذیر انتخاب شود.

9- درباره نام دامنه ی خود تحقیق کنید:

قبل از ثبت نام دامنه، سعی کنید بفهمید آیا از قبل با استفاده از همین نام کسب و کار ثبت شده ای وجود دارد یا خیر؟

شما می توانید یک جستجوی علامت تجاری را انجام دهید تا ببینید آیا قبلاً نام مشابه یا از قبل با علامت تجاری وجود دارد یا نه؟ همچنین می توانید یک جستجوی گوگل انجام دهید و در دسترس بودن نام را در وب سایت های برتر رسانه های اجتماعی مانند Twitter، Facebook، Instagram و غیره را بررسی کنید. نام مشابه یا منطبق با آن نه تنها باعث سردرگمی می شود، بلکه می تواند تبعات حقوقی شدیدی را به دنبال داشته باشد که ممکن است هزینه ی زیادی برای شما در پی داشته باشد هنگامی که وب سایت خود را فعال میکنید، می توانید در مورد چگونگی مارک تجاری و کپی رایت نام و نشان وب سایت خود، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

10. برای ایده های هوشمندانه از مولدهای دامنه استفاده کنید:

در حال حاضر، بیش از 360 میلیون نام دامنه ثبت شده است. این امر منجر به این می شود که بسیاری از مردم می گویند همه حوزه های خوب قبلاً گرفته شده اند جستجوی دستی نام دامنه به صورت دستی بسیار وقت گیر است. اینجاست که ابزار های تولیدکنندگان نام دامنه وارد می شوند. این ابزارهای رایگان به طور خودکار، کلمات کلیدی تعریف شده شما را جستجو می کنند تا صدها ایده نام دامنه هوشمندانه پیدا کنید.

ما توصیه می کنیم از Nameboy، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ابزار تولید کننده نام دامنه به صورت آنلاین استفاده کنید. همچنین می توانید از ابزار رایگان WPBeginner یا Business Name Generator برای یافتن ایده های بیشتر در مورد نام دامنه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی