گرجی وب

نکاتی درباره ی SEO

seo سئو

نکاتی درباره ی SEO برای کسانی که وب سایت خود را به تازگی راه انداخته اند:

آیا به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و آماده استقبال از مشتریان جدید هستید؟ اما اگر کسی وب سایت جدید شما را پیدا نکند، چگونه خدماتی که ارائه می دهید را ببیند؟ به همین دلیل است که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نسبت به 20 سال پیش برای صاحبان سایت بسیار مهم‌تر شده است.

خبر بد در مورد SEO این است که این کار به همین راحتی انجام دادن چند سوئیچ نیست. سئو باید بخش ثابتی از بازاریابی مداوم شما باشد. آیا می دانید از کجا شروع کنید؟

و خبر خوب این است که علی رغم پوشش آن، اکثر صاحبان سایت ها SEO را انجام نمی دهند و کمی تلاش شما را از بسیاری از رقابت ها جلو می اندازد. در ادامه ایده هایی ارائه می‌شوند که برای اجرا نیاز به دانش دائرالمعارف کد ندارند. سئو می تواند ترسناک به نظر برسد، اما هر کسی می تواند اصول اساسی را درک کند. سطح مهارت شما هر چه باشد، همیشه فرصتی برای بهبود سایت شما وجود دارد.

نکات مهم درباره ی سئو سایت

چگونه بر تأثیر سئو نظارت کنید؟

اولین قدم برای کسب ترافیک، تنظیم وب سایت برای سئو است. این به معنای تغییر وب سایت شما نیست، ما با برخی از ابزارهای موجود شروع می کنیم که بسیاری از آنها رایگان هستند یا از خود موتورهای جستجو هستند. با استفاده از این ابزارها می توانیم به آنچه اتفاق می افتد نگاه کنیم و از کارهایی که می توانیم در مرحله بعدی انجام دهیم اطلاعات بدست آوریم.

به عنوان یک رشته، SEO ابزارهای زیادی دارد و آگاهی از طریقه و شرایط استفاده ی آنها حتی برای افراد حرفه ای با تجربه، میدان مین است. با این حال، ابزارهای زیر ضروری هستند، چه این سایت اولین سایت شما باشد و چه هزارمین سایت شما.

1. Google Analytics (GA) را برای ردیابی ترافیک وب سایت تنظیم کنید:

اگر کار دیگری انجام نمی دهید، نصب نرم افزار Analytics همان نکته SEO است که باید امتحان کنید. Google Analytics که رایگان، انعطاف پذیر و قدرتمند است به شما امکان می دهد تعداد افرادی که از وب سایت شما استفاده می کنند را ردیابی کنید و بدانید وقتی در سایت شما هستند چه کاری انجام می دهند.

با این کار، می‌توانید میزان فروش، محتوای مورد علاقه مخاطبین را شناسایی کنید و متوجه شوید که مخاطبین شما را چگونه پیدا می‌کنند. شروع کار با Google Analytics به کمی دانش فنی نیاز دارد، اما اگر از یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس استفاده می‌کنید، ابزارها و مشاوره‌های عمیق زیادی برای سهولت کار وجود دارد.

2. کنسول جستجوی google (GSC) را تنظیم کنید تا ببینید Google از سایت شما چه می‌سازد:

Google دارای مجموعه‌ای از ابزارهای قدرتمند است که به شما می‌گوید دقیقاً هر چند وقت یکبار گوگل سایت شما را می‌خزد و پیشنهادهایی درباره مواردی که با آن‌ها مشکل دارید را به شما ارائه می‌دهد.

شروع کار ساده است. شما با افزودن برچسب متا به کد HTML صفحه اصلی خود، بارگذاری یک فایل در یک سرور یا از طریق تنظیمات Google Analytics یا Google Tag Manager تأیید می‌کنید که مالک یا سرپرست یک سایت هستید. سپس چند روز به آن فرصت دهید تا برخی از داده‌ها را جمع‌آوری کند و مجموعه‌ای از گزینه‌ها را به شما ارائه می دهد.

3. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از Bing Webmaster Tools استفاده کنید:

درک آنچه مخاطبین درباره سایت شما فکر می‌کنند راه دیگری برای بهبود تلاش‌های شما در زمینه سئو است. یک ابزار قدرتمند Bing Webmaster Tools با اطلاعات رایگان است. از آنجا که این ابزار، داده‌های متفاوتی به Search Console می‌دهد، می‌توانید ایده‌های مختلفی درباره نحوه بهبود وب‌سایت خود به دست آورید. حتی با مانند Search Console، روش‌های مختلفی برای تأیید سایت شما برای ثبت‌نام و راه‌اندازی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی