گرجی وب

4 روش عالی برای سئو سایت

سئو سایت

4 روش عالی برای سئو سایت

امروز می‌خواهیم راجب سئو سایت صحبت کنیم که در ابتدا به مفهوم آن می‌پردازیم و سپس چند روش عالی سئو را به شما معرفی می‌کنیم.

سئوی سایت چیست؟

ابتدا به معنی کلمه سئو می‌پردازیم، Search Engine Optimization که به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

سپس به مفهوم آن می‌پردازیم: به یک سری فرایندی که جایگاه سایت از رتبه بالایی برخوردار می‌شود، سئو می‌گویند.

سئو صرفاً برای موتورهای جستجو نیست، بلکه یکی از فاکتورهای اصلی آن مناسب سازی طراحی سایت برای بازدیدکنندگان می‌باشد.

حال که بامعنای لغوی و مفهوم سئو آشنا شدیم، به روش‌هایی که موجب ارتقا آن می‌شود می‌پردازیم:

  • طول محتوای متنی را بیشتر کنیم: به طور کلی، گوگل در الگوریتم جدید خود اهمیت بیشتری به صفحات وب پرمحتوا و مقالات داده است. از طرفی این سؤال پیش می‌آید که حداقل طول محتوای متنی باید چقدر باشد؟ باید بگویم که طبق تحقیقات انجام‌شده، به طور میانگین حداقل طول محتوای متنی باید 500 کلمه باشد. از طرفی محتوا باید به گونه‌ای باشد که مفید و آموزنده باشد، از کیفیت بالایی برخوردار باشد، از هرگونه محتواهایی بااطلاعت قدیمی خودداری شود و از کلماتی استفاده شود که کاربر بتواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند به صورتی که خواندن محتوا آسان باشد و درک آن برای کاربر گیج کننده نباشد.
  • تبدیل کردن HTTP به HTTPS: امروزه کاربران برای ورود به سیستم در سایت‌های مختلف، اعم از فروشگاهی، آموزشی و… اطلاعات شخصی خود را به اشتراک می‌گذارند که برای حفظ این اطلاعات نیاز به یک اتصال امنی نیاز دارند. HTTPS یک روش رمزگذاری امن می‌باشد که از طریق آن، اتصال امن فراهم می‌شود. HTTPS یکی از پروتکل‌های SSL می‌باشد که مانند یک پل ارتباطی بین کاربران و سرور عمل می‌کند. در نتیجه امنیت اطلاعات کاربران برای سئو اهمیت به سزایی دارد که این امنیت از طریق HTTPS فراهم می‌شود.
  • کلمات کلیدی LSI: LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing که به معنای، فهرست بندی معانی نهفته کلمات است. به طور کلی LSI یک تکنیکی برای تشخیص درست کلمات و موضوع یک صفحه وب است که به افزایش ترافیک سایت کمک به سزایی می‌کند. از طرفی می‌دانیم کلمات کلیدی و پرکاربرد اهمیت زیادی برای سئو دارد. می‌دانیم که بدون کلمات کلیدی LSI موتورهای جستجو به‌سختی رابطه بین کلمات و محتوای سایت را تشخیص می‌دهند. در نتیجه کاربران می‌توانند از طریق این تکنیک سریع‌تر به جستجوی خود دست پیدا کنند و همین دستور باعث می‌شود که بازدیدکنندگان سایت، افزایش یابد، پس کلمات کلیدی LSI اهمیت بالایی در سئوی سایت دارند.
  • لینک‌های داخلی و خارجی: درواقع لینک‌ها، متن‌های قابل کلیک کردنی هستند که کاربران را از یک صفحه وب به صفحه دیگری انتقال می‌دهند. اگر با کلیک کردن بر روی لینکی از صفحه‌ای به صفحه دیگر در همان دامنه متصل شویم، لینک از نوع داخلی می‌باشد؛ اما اگر وب‌سایت دارای دامنه‌های متعددی باشد و کاربر را از یک صفحه وب به صفحه دیگری با دامنه متفاوت انتقال دهد، موتورهای جستجو این نوع لینک را به‌عنوان یک لینک خارجی شناسایی می‌کنند. از طرفی لینک‌های خارجی تأثیر بیشتر در سئوی سایت دارند و به طور قابل‌توجهی می‌توانند ترافیک سایت را بالا ببرند.

با توجه به مطالب فوق به این موضوع پی می‌بریم که هرچه سئو وب سایت با توجه به مطالب گفته شده بهبود پیدا کند، در رتبه بندی وب‌سایت تأثیر زیادی می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی