گرجی وب

Google AdWords یا گوگل ادز چیست و چرا به آن نیاز دارم؟

اگر مانند بیشتر صاحبان مشاغل هستید، ایده اجرای تبلیغات در گوگل ادز شاید برایتان سخت باشد. اگر این کار را درست انجام دهید می‌تواند تجارت شما را متحول کند  اما اگر این کار را اشتباه انجام دهید بسیار هزینه بر و بی سود است.

Google AdWords گوگل ادز چیست؟

یک سیستم تبلیغاتی گوگل ادز است که تبلیغ‌کنندگان از طریق سایت و ابزار های دیگر تبلیغات خود را به کاربران نشان می‌دهند.

Google Adwords هم‌چنین یک بستر تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) است. پرداخت به ازای هر کلیک یعنی با هر دفعه کلیک روی آگهی شما و هدایت کاربران به سمت وب‌سایت شما یک هزینه به موتور جستجوگر پرداخت می‌گردد که اگر سایت حرفه‌ای باشد این هزینه جزئی است.

 برخلاف سایر سیستم‌عامل‌های PPC مانند فیس‌بوک، AdWords در واقع دو روش اساسی برای دسترسی به افراد به تبلیغ دهندگان ارائه می‌دهد: 

1) از طریق شبکه جستجوی Google 

2) از طریق Google Display Network.

گرچه این رویکردها از نظر عملکرد بسیار متفاوت هستند، هر دو از سیستم پیشنهادی PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) استفاده می‌کنند، جایی که تبلیغ‌کنندگان پیشنهاد می‌دهند تبلیغات خود را به مخاطبان مربوط نشان دهند.

شما یک سری کلمات کلیدی انتخاب کرده‌اید که شبکه جستجوی Google  این امکان را به شما می‌دهد تا تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که به‌طور فعال در جستجوی این کلمات کلیدی هستند. 

تبلیغات متنی:

باید بدانید  “تبلیغات متنی گوگل ادز” یک فرصت عالی برای جذب کاربرانی است که در مراحل تحقیق و خرید کانال فروش دیجیتال هستند. تبلیغات متنی با یک برچسب کوچک “آگهی ” در کنار URL (جایی که آدرس درج می‌شود) سایت مشخص‌شده‌اند.

تبلیغات نمایشی:

Google Display Network: به‌صورت “تبلیغات نمایشی ” یا “تبلیغات بنری ”  است.

کاربران معمولاً کمتر روی تبلیغات بنر کلیک می‌کنند. گاهی اوقات افراد تا زمانی که آن تبلیغ را نبینند نمی‌دانند چه چیزی می‌خواهند، بنابراین تبلیغات با نمایشگر می‌تواند به شما کمک کند که  مشتریانی که ممکن است هرگز شرکت شما را به‌تنهایی پیدا نکنند، ظاهر شوید.

این روزها، تعداد زیادی سیستم‌عامل PPC برای انتخاب وجود دارد. شما دارای صفحه‌های  تبلیغات فیس‌بوک و اینستگرام، تبلیغات توییتر و… هستید. Google AdWords، تبلیغات بینگ و تبلیغات جستجوی یاهو از جمله تبلیغات موتور جستجو هستند.

با این وجود، علی‌رغم همه رقابت‌ها،Google AdWords هنوز یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطبان هدف شما است.

آیا AdWords گران نیست؟

بله، Google AdWords می‌تواند کمی گران باشد، به‌خصوص اگر در یک صنعت کاملاً رقابتی فعالیت می‌کنید. همان‌طور که گفته شد، یک کمپین AdWords به‌خوبی طراحی‌شده و بهینه‌شده، ارزش سرمایه‌گذاری را دارد!

نکته کلیدی در اینجا تهیه یک کمپین AdWords به‌خوبی طراحی‌شده و بهینه‌شده است. اگر کمپین‌های AdWords شما به‌خوبی هدف‌گذاری شده، به‌درستی بهینه‌سازی شده و پیشنهاد CPC مناسبی داشته باشند، می‌توانید تبلیغات متمرکز را به مخاطبان هدف خود نشان دهید و نزدیک به تضمین بازگشت سرمایه مثبت هستید.

اصطلاح cpc یعنی هزینه به ازای هر کلیک است و یک مدل بازاریابی اینترنتی است که در آن‌وقتی بازدیدکنندگان روی تبلیغات تبلیغ‌کنندگان کلیک کرد هزینه‌ای پرداخت می‌کنند.

میزان هزینه شما به دو چیز بستگی دارد:

1- کلمات کلیدی خاص

2- میزان رقابت شما در شبکه اینترنت

نتیجه:

Google AdWords می‌تواند سرمایه‌گذاری بزرگ و خوبی هم در وقت و هم در هزینه است. شبکه جستجو می‌تواند اطمینان حاصل کند که تبلیغات شما در جستجوی کاربرانی که به دنبال مارک‌هایی مانند شما هستند، رتبه‌خوبی دهد و از شبکه نمایش می توان برای مشارکت مجدد یا کمپین‌های کشف شده استفاده کرد. اگرچه این سیستم می‌تواند پیچیده باشد، اما استفاده از آن چیزهای زیادی برای به دست آوردن دارد و اجرای کمپین‌های سودآور با CPC پایین، حتی در کمترین بودجه بازاریابی نیز کاملاً امکان‌پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات بیشتر:

بهترین شرکت های هاستینگ
طراحی سایت

بهترین شرکت های هاستینگ

بهترین شرکت های هاستینگ 1- شرکت هاستینگ ایران سرور ایران سرور یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برای طراحی سایت های فروشگاهی و شرکتی

برنامه نویسی بک اند
طراحی سایت

Back end (بک اند)

Back end (بک اند) ابتدا به معنی لغوی Back می‌پردازیم که به معنای عقب، پشت، برگشت و… است که اصلی‌ترین معنی بک اند در برنامه‌نویسی